نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه ویدئو کنفرانس مشاوره تحصیلی دانش آموزان دختر پایه دوازدهم برگزار شد

جلسه ویدئو کنفرانس مشاوره تحصیلی دانش آموزان دختر پایه دوازدهم برگزار شد


جلسه ویدئو کنفرانس مشاوره تحصیلی دانش آموزان دختر پایه دوازدهم با حضور"مهندس کارآموز" معاون آموزش متوسطه اداره کل "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و "دکتر اکبرنژاد" در سالن اجتماعات ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، در ابتدای جلسه معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش اداره کل، از زحمات کارکنان آموزش و پرورش ناحیه یک در زمینه فعالیت آموزش فضای مجازی و ویدئو کنفرانس های برگزار شده تشکر کرد و گفت: آموزش از راه دور می‌تواند به گونه موثری مشکلات مربوط به مکان آموزش را از بین ببرد و هر دانش آموز در هر زمان و مکان به راحتی به آموزش دست پیدا کند.

"مهندس کارآموز" از اهمیت مشاوره و گفت و گو با دانش آموزان مطالبی را بیان کرد و افزود: مشاوره تحصیلی، تعیین تکلیف نمودن و تحمیل یک راه حل به دانش آموز نیست، بلکه یک نوع آموزش هنر یادگیری است. به گونه ای که یک مشاور متخصص و خوب، با داشتن مهارت و صلاحیت علمی و حرفه ای تلاش می نماید تا با توجه به وضعیت و علاقه دانش آموز، نیاز او را بر آورده و با تلاش برای خودشناسی، مراجع و کسب بهترین راه و روش او را به نتیجه دلخواه خود برساند.

در ادامه" دکتر اکبرنژاد"  نکاتی را در رابطه با صد روزباقی مانده به کنکور بیان کرد و افزود: این روز های پایانی باید شب های قدر شما دانش آموزان کنکوری باشد به این منظور که تلاش خود را دوچندان کنید.

وی بیان داشت: همه دانش آموزان در این روزها دارای استرس و خستگی هستند که امری طبیعی می باشد و نباید شما دانش آموزان این برداشت را داشته باشید که فقط خودتان استرس و خستگی دارید بلکه این دید را داشته باشید که  شرایط برای همه یکسان است.

"دکتر اکبرنژاد" از دانش آموزان خواست کمتر به شایعات مربوط به کنکور گوش دهند و تمام تمرکز خود را بر روی درس خواندن بگذارند.

وی به راه های کاهش استرس اشاره کرد و گفت: یکی از راه هایی که باعث کاهش استرس در افراد می شود ورزش کردن در شب و خوردن مایعات است.

"دکتر اکبرنژاد" از دانش آموزان خواست دریایی با عمق یک انگشت برای خود درست نکنند، به معنای این که 80 درصد مطالب را با 100 درصد عمق مطالعه کنند تا نتایج بهتری برایشان حاصل شود.

وی توضیحاتی را در رابطه با تئوری هشتاد، بیست بیان کرد و گفت: این تئوری یک اصل مقبولی است به معنای این که 80 درصد موفقیت دانش آموزان برای 20 درصد زمان باقی مانده تا کنکورمی باشد.

وی با تاکید به این نکته که هنوز برای موفقیت دیر نیست اظهار کرد: اگر همه ی کارهای غیرمهم را کنار بگذارید و فقط به یک مهم(کنکور سراسری) بپردازید قطعا موفقیت برای شما خواهد بود. وی ادامه داد برای مطالعه بهتر شما مجاز هستید 20 درصد مطالبی که با آن ها مشکل دارید حذف کنید 80 درصد مباحث را مطالعه نمایید.

"دکتر اکبرنژاد" با تاکید بر مدل های شخصیتی و فراشناختی افزود: یکی از راه های موفقیت حتمی شما در کنکور استفاده از منابع تستی شامل: شبیه سازی های کنکور سراسری، آزمون های جامع موسسات مختلف از فروردین 99 به بعد و مجموعه ی تست هایی که در این مدت کار کرده اید می باشد.

قابل ذکر است در پایان جلسه " دکتراکبرنژاد" به جمع بندی مطالب پرداخت و به سوالات دانش آموزان در زمینه کنکور پاسخ داد.