نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه ویدئو کنفرانس مشاوران مدارس برگزار شد

جلسه ویدئو کنفرانس مشاوران مدارس برگزار شدبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، با توجه به تعطیلی مدارس و شیوع بیماری کرونا، جلسه ویدئو کنفرانس ویژه مشاوران مدارس با محوریت تمهیدات قبل از بازگشایی مدارس، هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم، هفته معرفی مشاغل و تجربه داشتن حال خوب(مدیریت استرس)  با حضور مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ، رییس اداره مشاوره،  معاون پرورشی ناحیه یک  برگزار شد.

در ابتدای جلسه مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک، ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه، از زحمات مشاوران مدارس تشکر نمود و آنان را فرشته های مهربان خطاب کرد و افزود: دانش آموزان پایه دوازدهم  به دلیل دوری از قرائت خانه ها و از دست دادن برخی فرصت های آموزشی، دچار نوعی استرس و نگرانی شده و این مشاوران هستند که می توانند به آنان کمک کنند تا همچون سال های گذشته شاهد نتایج خوبی باشیم.

"زهره امیرچقماقی" افزود: مشاوران عزیز پیگیر روند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم  و فعالیت های هفته معرفی مشاغل باشند و راهنمایی های لازم را از طریق شبکه های اجتماعی داشته باشند.

سپس"محمدعلی شایق" رییس اداره مشاوره  به دستورالعمل اجرایی هفته معرفی مشاغل اشاره کرد که به دلیل تعطیلی مدارس و عدم امکان مشارکت حضوری همکاران، از ظرفیت بیلبوردهای شهری و پوشش خبری از طریق صداوسیما و همچنین شبکه های اجتماعی و سایت اداره کل جهت پیشبرد برنامه های امسال استفاده شود.

در ادامه "محمد معینی" معاون پرورشی ناحیه، با بیان اینکه اقدامات خوبی در این ایام صورت گرفته از مشاوران خواست در زمینه معرفی مشاغل نمونه فعالیت خود و دانش آموزان از جمله: دست سازه ها ، مصاحبه شغلی و ... را  ارسال تا در پویش کلاسخانه بارگزاری شود و با فعال کردن کانال ها و گروه هایی به نام " پیام مشاور" در فضای مجازی به دانش آموزان و خانواده ها خدمات مشاوره ای ارائه دهند.

در راستای جلسه، مشاوران با بیان گزارشی از اقدامات انجام شده به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.