نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه ویدئو کنفرانس مدیران متوسطه اول برگزارشد

جلسه ویدئو کنفرانس مدیران متوسطه اول برگزارشدبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با بیان اینکه نقطه آغاز علم دیدن، شنیدن و اندیشیدن است افزود: طبق ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین ما باید دانش اموزان را پرسشگر، پژوهشگر و خلاق تربیت کنیم. مخاطبان ما کودکان و نوجوانانی هستند که آنچه را که امروز فرا می گیرند فردا در رفتار و افکار خویش نمایان می سازند.

"زهره امیرچقماقی" بیان داشت: وظیفه شما مدیران محترم این است که دانش آموزانی در مدارس تربیت شوند که خوب ببینند، بیندیشند و سوال کنند

وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند: "معلمان افسران سپاه پیشرفت و توسعه کشورند" گفت: سنگ بنای توسعه و علم در کشور توسط آموزش و پرورش بنا نهاده می شود که اگر این مهم درست انجام شود می توانیم بگوییم جامعه ای توانمند خواهیم داشت.

وی افزود: ویروس کرونا ما را در وضعیت کاملا متفاوت قرار داد که آموزش و پرورش را وارد یک سیستم جدید با اقتضائات خاص خودش نمود. در این وضعیت دانش آموزان از یک فراگیر با نقشی محدود به یک فراگیر با نقشی فعال توسعه می یابد.

"امیرچقماقی" با تاکید بر این که امسال سال تحصیلی متفاوتی است گفت: مدیران آمار دقیقی از وضعیت تحصیلی تک تک دانش آموزان داشته باشند و امکانات و کارهای انجام شده در بحث آموزشی و بهداشتی را برای والدین اطلاع رسانی کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک در پایان سخنانش با اشاره به اینکه تمام اهداف آموزش و پرورش به دانش آموزان ختم می شود گفت: شما به عنوان مدیر باید اهداف نظام تعلیم و تربیت را با شور، عشق، علاقه و برانگیختگی بشناسید و با ترویج فرهنگ خود رهبری، خود ارزیابی، خود اصلاحی و داشتن نگاه تیمی سبب موفقیت آموزش و پرورش در تمامی عرصه ها شوید 

در ادامه "رضا سرتیپ زاده" معاون آموزش متوسطه ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی، از زحمات مدیران در طول این مدت بازگشایی حضوری با توجه به شرایط کرونا ویروس تشکر نمود.

وی در خصوص آموزش به دانش آموزان به دو شیوه حضوری و غیر حضوری نکاتی را بیان نمود و یادآورشد: رعایت بند های دستورالعمل بازگشایی حضوری الزامی بوده ومدت زمان کلاس های حضوری به صورت سه زنگ 35 دقیقه ایی و دو زنگ تفریح 15 دقیقه ای می باشد.

"سرتیپ زاده" گفت: با توجه به اینکه ساعت کار مدرسه در شیفت صبح از هفت و نیم الی سیزده می باشد حضور کلیه عوامل در طول هفته در مدرسه مورد انتظار است. وی بیان نمود اگر یک دانش آموز در مدرسه حضور پیداکند دبیران برای آموزش حضوری باید در مدرسه حضور پیدا کنند.

وی از مدیران و معاونین خواست با حضور در گروه های درسی شبکه شاد نظارت داشته باشند و آموزش دانش آموزانی که درشبکه شاد حضور ندارند پیگیری نمایند. معاون آموزش متوسطه ناحیه یک از اهمیت شورای آموزشگاه، مطالبی را ارائه نمود و گفت: حداقل هفته ای یک بار شورای آموزشگاه تشکیل شود و با بررسی دستورالعمل های ارسال شده تصمیمات لازم  برای آموزش و اداره مدرسه گرفته شود.

در ادامه این جلسه "محمد معینی" معاون پرورشی نیز مطالبی را در حوزه پرورشی بیان نمود و گفت: توجه به شرح وظایف اعضای ستاد کرونای مدارس از مهم ترین وظایف مدیران در شرایط امروز است.

وی پیگری دستورالعمل و بخشنامه‌های معاونت پرورشی و تربیت بدنی و همچنین توجه ویژه به طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان) را از مدیران خواستار شد و گفت: به منظور ارائه ‌ی مطلوب ‌تر خدمات پرورشی به جامعه، کانون‌های فرهنگی تربیتی موضوعی شدند و در سامانه پایش فعالیت‌های پرورشی، حساب کاربری معلمان فعال شده است که انتظار می رود از هر کلاس پنج دانش‌آموز مستعد به کانون‌ها معرفی شوند.

"معینی" با معرفی مرکـز­­ مشـاوره شهیـد منصـوری­ زاده ناحیه یک گفت: این مرکز با بهره مندی از مشاورین برتر آموزش و پرورش آماده ارائه خدمات روانشناختی ازجمله اختلالات رفتاری کودکان، اختلالات یادگیری و ... به دانش­آموزان، خانواده­ و همکاران فرهنگی می باشد، که مدیران محترم وظیفه اطلاع رسانی مطلوب به دانش‌آموزان و خانواده‌ها را دارند.

وی بیان داشت: با توجه به غیرحضوری بودن کلاسها  و عدم حضور تمامی دانش آموزان در مدرسه باید به کادر مدرسه و معلمین تاکید شود که مشکلات دانش آموزان را رصد و شناسایی کنند و در زمینه ارجاع آنان به مرکز مشاوره از فرم ارجاعی جدید که طی  بخشنامه به مدارس ارسال شده استفاده گردد.