نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه ستاد هدایت تحصیلی دانش آموزان برگزار شد

جلسه ستاد هدایت تحصیلی دانش آموزان به صورت مشترک بین نواحی آموزش و پرورش ناحیه یک و ناحیه دو، با هدف تبادل نظر جهت ثبت نام در پایه دهم در سالن اجتماعات شهیدپور محمد علی ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن امیدواری به هرچه بهتر برگزار شدن هدایت تحصیلی دانش آموزان نسبت به سال گذشته در جمع عوامل ستاد گفت: برای سال تحصیلی آینده و نیاز دانش آموزان به هدایت تحصیلی که یکی از مهم‌ ترین نکات است باید تلاش نماییم این روند با بالاترین هدایت و رهنمود دانش آموزان آغاز گردد.

"زهره امیرچقماقی" با تاکید به اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان و انتخاب رشته افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان  باید با یک هم‌افزایی واحد صورت گیرد و نیازمند همکاری تمامی اعضای آن ازجمله آموزش‌وپرورش و خانواده دانش آموزان است.

وی به چالش های هدایت تحصیلی سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، توجه به سلامت همکاران و مراجعین و تغییرات شیوه نامه هدایت تحصیلی نکاتی را بیان نمود.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش در این جلسه اظهار داشت: از فعالیت هایی که می توان برای اطلاع رسانی به همکاران و خانواده ها در خصوص هدایت تحصیلی انجام داد تشکیل گروه های مجازی در شبکه شاد است.

"محمد علی شایق" افزود: در سند تحول بنیادین کارکرد هدایت تحصیلی برای نظام تعلیم و تربیت تبیین شده است و بر این اساس باید نظام جامع هدایت تحصیلی به منظور هدایت دانش‌آموزان به رشته‌ها و مشاغل مورد نیاز حال و آینده کشور متناسب با استعداد و علاقه مندی آنها انجام شود.

در ادامه معاون پرورشی و فرهنگی ناحیه یک، نکاتی را در مورد فرایند و اجرای مطلوب هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم بیان نمود.

"محمد معینی " با تاکید به این نکته که جامعه در حال حاضر شرایط سختی را به خاطر ویروس کرونا متحمل شده است افزود: اعضای ستاد هدایت تحصیلی برای بهتر انجام شدن هدایت تحصیلی دانش آموزان، در مورد زمان اولویت های ثبت نام، فعال بودن مرکز مشاوره، زمان و نحوه تحویل برگ های شماره 6 و7 هدایت تحصیلی، چگونگی حضور فعال مدیران و مشاوران در مدارس، امتحان تعیین رشته مجدد و رعایت بهتر پروتکل های بهداشتی، تمام تلاش خود را به کار گیرند.

لازم به ذکر است در این  جلسه بعد از تبادل نظر  و پیشنهادات اعضای ستاد، مقرر شد طی ارسال بخشنامه به مدارس، اطلاع رسانی لازم در زمینه مصوبات جلسه صورت گیرد.