نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتصاب اولین مدیر زن در تاریخ آموزش و پرورش استان یزد

انتصاب اولین مدیر زن در تاریخ آموزش و پرورش استان یزدبه گزارش "علی محمدی " کارشناس روابط عمومی ناحیه یک یزد، اولین زن به سمت رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک  و اولین انتصاب در تاریخ آموزش و پرورش استان یزد رقم خورد و این تابو شکسته شد و قطعا این انتصاب را می توان اولین گام در مشارکت جدی بانوان در مدیریت های حوزه اداری آموزش نامید.

طی صحبت با "زهره امیرچقماقی" مدیر ناحیه یک وی گفت: برخود لازم می دانم از حسن اعتماد "دکتر دانافر" مدیرکل آموزش و پرورش استان که به جامعه زنان فرهنگی احترام گذاشتند و این مسئولیت را به عهده بنده نهادند سپاس گزاری نمایم و امید آن دارم که به پشتوانه خداوند متعال و همکاران خدوم و زحمتکش بتوانم آنچه را که باید در توان عرضه کرده و تا آنجا که ممکن است زمینه ظهور استعدادها و شکوفایی آموزش و پرورش ناحیه یک را فراهم سازم و از زحمات "عبدالحمید صابری" مدیر اسبق ناحیه که فردی مجرب، فرهیخته ، دلسوز،فروتن و متواضع می باشند تشکر و قدردانی نموده و برای ایشان که عمر گرانبهای خود را وقف نظام تعلیم و تربیت کرده اند آرزوی سرافرازی و عاقبت بخیری نمایم.

امیر چقماقی افزود: با یاری همکاران برنامه های خود را بر چهار محور قرار خواهم داد:

  1. تحکیم و تقویت ساختار آموزش و پرورش که از یک شخصیت حقوقی در نظام اجتماعی برخوردار بوده و مورد احترام همه مردم است که باید این عزت  پایدار و بیشتر شود.

  2. شخصیت والای معلم که شغل انبیاست و معتقدم باید آنگونه که در شان این عزیزان است برنامه ریزی گردد به همین دلیل از نظرات و پیشنهادات همه ی اساتید و سروران استقبال می نمایم و آموزش و پرورش دستگاهی بزرگ است که به انسانهای بزرگ با فکرهای بزرگ نیاز دارد که در آموزش و پرورش کم نداریم از اینگونه انسانها و ما به معلم احترام می گذاریم تا معلم برای ما آینده بسازد.

  3. مصلحت دانش آموزان عزیز که نیروهای ارزشمند انسانی و مدیران آینده ایران اسلامی هستند و باید طرح هایی در رابطه با آنان داشته باشیم که به مصلحتشان و در راستای رشد و شکوفایی آنها باشد.

  4. ایجاد مدرسه زندگی به عنوان کانون دین باوری،پرورش استعدادهای ملی و اهدا حیات طیبه در مدارس که ما باید با فرهنگ سازی بر اندیشه های نسل جوان این باور را به ثمر بنشانیم که با کسب معرفت و دانش می توانند به قله های موفقیت راه یابند و این ما هستیم که باید نشاط و امید را دربین این نسل جاری کنیم تا مدرسه پناهگاهی برای آنها باشد و ما می توانیم این باور را در آنها ایجاد کنیم تا با شور و نشاط ،دین باور،مشارکت جو،جامعه پذیر برای تولید و توسعه آینده کشور باشند و در واقع در مدرسه ،زندگی را به دانش آموزان و نسل آینده بیاموزیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد که از اظهار نظرها و پیشنهادات ارزنده استقبال میکنم و همچنین انتقادات هم مورد توجه بنده است و سعی خواهم کرد پاسخگو باشم و جایگاه و پست و شخصیت همه عزیزان مورد احترام اینجانب است.

در پایان فرمایش مولی علی (ع) که فرمودند:چنان باشیم که مردم با دیدن ما شادمان شوند و از رفتن ما غمگین را هیچ گاه فراموش نکنیم.